בידוי ראיות במשפט זדורוב - המומחה לשינוי והתאמת דוחות המכון לרפואה משפטית

24 דצמבר 2021 

בימים אלה מעידים שוב עדי תביעה במשפטו החוזר של רומן זדורוב, אלא שהבדל אחד גדול מצוי בין עדותם כיום לעדותם בערכאה הראשונה מלפני 15 שנה והוא, שכיום עם כל מידע שצברתי לאורך השנים, לא יוכלו הם לבוא בפני ביהמ"ש עם אותם שקרים ובידוי ראיות כפי שבאו בזמנו. לאור המשך התנהלות השיטה של מערכת ההרשעות כמו בימי קדם, החלטתי לעצור ולכתוב סדרת מאמרים על בידוי ראיות במשפט זדורוב. הפעם פרק מיוחד ייחודי על חלקו של מומחה המכון לרפואה משפטית. 

בידוי ראיות במשפט זדורוב - המומחה להמצאת עקבות נעלים

17 דצמבר 2021 

בימים אלה מעידים שוב עדי תביעה במשפטו החוזר של רומן זדורוב, אלא שהבדל אחד גדול מצוי בין עדותם כיום לעדותם בערכאה הראשונה מלפני 15 שנה והוא, שכיום עם כל מידע שצברתי לאורך השנים, לא יוכלו הם לבוא בפני ביהמ"ש עם אותם שקרים ובידוי ראיות כפי שבאו בזמנו. לאור המשך התנהלות השיטה של מערכת ההרשעות כמו בימי קדם, החלטתי לעצור ולכתוב סדרת מאמרים על בידוי ראיות במשפט זדורוב. הפעם פרק מיוחד ייחודי על חלקו של מומחה הנעלים המשטרתי. 

נבחרי ציבור בישראל - פרשת זדורוב ומה שבניהם​

25 אוקטובר 2019

בימים אלה כשתיק זדורוב שוב בכותרות, צצות ועולות תגובות רבות במרשתת, בניהן קריאה לפנות אל חברי כנסת של הממשלה החדשה לכשתקום, בכדי לגייס אותם לדיון הציבורי שסביב פרשת זדורוב. פרשה שאינה יורדת מסדר היום הציבורי מזה 13 שנים. מאמר זה דן בשאלת "יכולותיהם" של נבחרי הציבור ואיך הם למעשה אנוסים וכבולים בזרועותיה של ה"מערכת", שהיא בבחינת הגולם שקם על יוצרו.   

סמינריון משפטי - זכויות נאשמים וחשודים 

ספטמבר 2014

 

רגע לפני שתהפכו את הסלולרי שלכם לטייפ מנהלים, חשוב שתדעו.
השרות 90* יכול להוות אולי אלטרנטיבה למקרה "אין ברירה", אך זה לא פתרון לצורכי הקלטה, שישמש כנשק יום הדין ויעזור לכם בשלב ההוכחות בביהמ"ש.

הרהורים על צדק - מדיניות הענישה ושיקול הדעת השיפוטי בגזירת הדין 

18/06/2013

על שיקול הדעת השיפוטי הרחב שעומד בפני שופטי ביהמ"ש בבואם לגזור את עונשו של נאשם, שהורשע בפלילים, תוך ציון דוגמאות מפסקי דין המצביעים על הבדלים משמעותיים אלו המביאים לחוסר שוויון בענישה ואיך כל אילו מביאים את האזרח אשר נושא את עיניו למוצא פסיקתו של ביהמ"ש לשוב ולהרהר בתקווה ובכאב הרהורים על צדק.

מדיניות ענישה - שיקול דעת שיפוטי ובעיית חוסר האחידות בגזר הדין.

22/04/2013

מאמר בעניין שיקול הדעת הרחב, אשר עומד בפני שופטי ביהמ"ש בבואם לגזור את עונשו של נאשם שהורשע בפלילים. ההבדלים המשמעותיים בין פסקי דין ידועים יותר וידועים פחות, משתי נקודות מבט: מיחד משפחת הקורבן, אשר טוענת כי דמו לא פחות סמוק מדמו של קורבן מקושר אחר ומאידך טענת הנאשמים לחוסר אחידות בענישה ואפליה בינם לבין נאשמים אחרים.

הדם אותו דם, ההבדל הוא באדם.

25/03/2013

האם יתקבל על הדעת, כי מניעים זרים הם אלה שיובילו וישפיעו על פענוח זירת רצח ועל כך שכיווני חקירה ברורים כל כך יזנחו ולא יבדקו כלל וכל זאת רק בכדי להימנע מהאפשרות לגלות בסופו של יום את שהיה ברור כל כך?
מאמר מאת: דורון בלדינגר, ערב פסח תשע"ג

תתכוננו לקיץ של מעצרים

25/06/2012

רגע לפני שתהפכו את הסלולרי שלכם לטייפ מנהלים, חשוב שתדעו.
השרות 90* יכול להוות אולי אלטרנטיבה למקרה "אין ברירה", אך זה לא פתרון לצורכי הקלטה, שישמש כנשק יום הדין ויעזור לכם בשלב ההוכחות בביהמ"ש.

מדבר שקר תרחק

26/09/2011

בבית המשפט האיסור הוא אף חמור יותר - מדבר שקר תרחק, לא רק שאסור לשקר, אלא שחייבים להתרחק מכל דבר שעלול להיראות כמו שקר או להביא לידי שקר. בית המשפט חייב להיות מקום של אמת צרופה. אבל כנראה שמימרה זו לא חלה על אלה שאמונים על שמירת החוק והסדר, הינו המשטרה והפרקליטות.

מחדל משטרתי – רצח או התאבדות ?

20/06/2011

משפחתו של הרב משה טלבי לא מקבלת את קביעת המשטרה כי המנוח התאבד, פונה למומחים וחוקרים פרטים, פותחת את קברו של המנוח וביחד איתו נפתחת גם תיבת פנדורה גדולה של מחדלי המשטרה שבחרה לסגור את התיק כאירוע התאבדות לאחר "חקירה" של 20 דקות בלבד.

פטירתו של החוק בישראל

26/05/2011

לאחר כשלושה חודשים, בג"צ החליט לדחות את העתירה שהוגשה בעניין תיק הרצח של תאיר ראדה ז"ל, למרות שבפועל לא הפרקליטות ולא בג"צ מצאו לנכון להשיב לגופו של עניין על אף אחת מהטענות הרבות שעלו בעתירה.

דין בוזגלו כדין קצב

24/05/2011

בעקבות פסיקת בג"צ האחרונה, בעניינו של משה קצב ודחיית ביצוע גזר הדין עד לערעור בעליון, נשאלת השאלה האם לא נכון לטבוע כי דין בוזגלו יהיה זהה לדין קצב, בהתאמה ל"דין ידלין כדין בוזגלו".

האזנת סתר – מה מותר ומה אסור ?

2/06/2008

על מנת שהקלטה תוגדר בתור הקלטה חוקית, ולא תיכנס תחת הגדרת "האזנת סתר בלתי חוקית", על ההקלטה להיות מבוצעת כאשר לפחות אחד מן המשתתפים מודע לביצועה ומסכים לקיומה.

כך למד מיקי רוזנטל את הפרטים ה''מתוכמנים''

10/03/2011

התגובה להצגה ששודרה בשבוע שעבר בערוץ 10 בעניין התחקיר על הרשעת רומן זדורוב וסימני השאלה שנותרו לאחר הכרעת הדין שהרשיעה את זדורוב ברצח תאיר ראדה.
מאת: דורון בלדינגר.

הזיגזג של ערוץ 10

02/03/2011

רגע לפני שתהפכו את הסלולרי שלכם לטייפ מנהלים, חשוב שתדעו.
השרות 90* יכול להוות אולי אלטרנטיבה למקרה "אין ברירה", אך זה לא פתרון לצורכי הקלטה, שישמש כנשק יום הדין ויעזור לכם בשלב ההוכחות בביהמ"ש.

קריסתה של מערכת המשפט בישראל.

07/01/2011

למרות המחשבה המוטעית, כאילו בראש הפירמידה של מערכת המשפט בישראל, עומדים שר המשפטים והיועץ המשפטי לממשלה, התברר לאחרונה באופן מוחשי, שדווקא פרקליטות המדינה היא זו שמנהלת את מערכת המשפט והצדק במדינת ישראל.

שיבוש מהלכי משפט והכוונות בשחזור

18/11/2010

במהלך ימי החקירה רומן זדורוב נשבר עד כי האמין באשמתו למרות שאינו זוכר דבר וכך מכוונים אותו השוטרים אל זירת הרצח...

איך בוחרים מצלמות אבטחה ? ( כללים ודוגמאות )

02/06/2008

לפני שאתם בוחרים מצלמות אבטחה לבית / לעסק, אם למטרות מעקב, להוכחת נזקים או למטרות אחרות, כדאי שתיקחו בחשבוןנתונים מסוימים, אשר יחסכו לכם לא מעט כסף והרבה עגמת נפש בהמשך לגבי הממצאים.

לא ידע שיש לו אליבי ונפל קורבן בידי חוקריו

11/11/2010

לרומן זדורוב היה אליבי מוכח וחוקרי המשטרה זיהו זאת. אבל, במקום לשחרר אותו מיד, הזיזו את שעת הרצח "ואז הכל מסתדר יפה"...

גם למדינה ישנם קווים אדומים ושיקולים של עלות מול תועלת.

04/11/2010

הסיפור האמיתי מאחורי פרשת רומן זדורוב ורצח הילדה תאיר ראדה ז"ל.
נקודת השקפה אחרת אשר מתארת את השיקולים להרשעתו של זדורוב.
מסמך המציג מראה מול פני החברה ומערכת המשפט בישראל.

איך אתם ישנים בלילה?

07/05/2010

חיבור מאת דורון בלדינגר, לזכרה של תאיר ראדה ז"ל ובעקבות תגובת מח"ש שלא לחקור תלונה שהוגשה ע"י צוות מז"פ אזרחי, נגד מומחה הנעלים של המשטרה בחשד לעריכה וזיוף עקבות נעליו של זדורוב על מכנסי המנוחה.

רצח תאיר ראדה - מה באמת קרה ב-6 בדצמבר 2006 ?

24/12/2009

מי רצח אותך תאיר?
האם רומן זדורוב הוא הרוצח האמיתי? או שאולי הרוצח עדין מסתובב חופשי?
הסיפור האמיתי שמאחורי חקירת הרצח והשאלות הקשות שעולות ממנה.

עם של שלושה קופים

דצמבר 2009

פואמה על מצב החברה הישראלית - מוגש כחומר למחשבה.

חשיפה: איך מגיעים במדינת ישראל לאחוז הרשעות של 99.9% ?

21/12/2009

בבית המשפט המחוזי בנצרת נשמעה ביום ראשון (25.10.09) עדות בעניין התנהלות המשטרה בחקירתו של רומן זדורוב הנאשם ברצח הילדה תאיר ראדה ז"ל.
בדיון העיד, המהנדס דורון בלדינגר, מומחה בניתוח וידאו וסאונד לתחום החקירות והמשפט הפלילי, והסביר בפני הרכב של שלושה שופטים, את ממצאיו, המפורטים כאן.

גלעד שליט - הפרטים שמעבר לסרטון הוידאו

05/10/2009

לאור הצפייה בקטע הוידאו של גלעד שליט מיום 02.10.09, החלטתי לבצע בדיקה לאיתור פרטים נוספים שעולים מעצם ההקלטה. הדוח שכבתי מתאר מידע נוסף אשר נמצא מעבר לוידאו והסאונד שרואים בצפייה רגילה.

אחוז ההרשעות בישראל הוא הגבוה בעולם - עובדה!

2/03/2009

בשנים 2003-2004, מתוך כל 1000 נאשמים שהועמדו לדין פלילי - 998 הורשעו.
בשנים 2005-2006, מתוך כל 1000 נאשמים שהועמדו לדין פלילי - 999 הורשעו.
כלומר רק לאדם אחד מ-1000 יש סיכוי לצאת בזיכוי.
כמה מפחיד, ככה חשוב שתדעו.

כוכבית 90 או טייפ מנהלים ?

2/03/2009

רגע לפני שתהפכו את הסלולרי שלכם לטייפ מנהלים, חשוב שתדעו.
השרות 90* יכול להוות אולי אלטרנטיבה למקרה "אין ברירה", אך זה לא פתרון לצורכי הקלטה, שישמש כנשק יום הדין ויעזור לכם בשלב ההוכחות בביהמ"ש.

מאמרים והרצאות - דורון בלדינגר

יש לסובב את המסך לתצוגה מלאה של האתר