בדיקות אותנטיות תמונות וצילומים וחשיפת פעולות עריכה וזיוף בהם.

מה הוא התאריך הנכון בו נתקבל מסמך ומה יהיו ההשלכות המשפטיות לגילויו?

גילוי זיוף וקביעת התאריך האותנטי, בו התקבלו חומרים בלשכת הוצל"פ, היא קביעה משמעותית לתוצאתו של תיק אזרחי מסוג זה. 

איזו היא התמונה האותנטית ומה היא התמונה המזויפת, שישפיעו על קביעת גודלו של הקליע שנמצא בזירת ירי?

גילוי זיוף או אימות אותנטיות של תמונות וצילומים מזירה פלילית, יש בהן להביא לזיכויו או להרשעתו של נאשם בפלילים. 

יש לסובב את המסך לתצוגה מלאה של האתר

צילומים ותמונות דיגיטליות, מהווים כיום מקורות לחקירות ומשמשים כראיות בבית המשפט.
בזכות המדיה החברתית והשכיחות הרבה של מצלמות איכותיות בטלפונים הסלולריים, הולכת ומתפתחת עלייה דרמטית בתמונות וצילומים המוגשים חדשות לבקרים כראיות, על ידי אזרחים ועדים לרשויות אכיפת החוק.

לאור הטכנולוגיות המתקדמות והזמינות הרבה כל כך של כלי עיבוד תמונה הקיימים וזמינים באופן חופשי במרשתת או אפילו כאפליקציות המותקנות על המכשירים הסלולריים, כיום, תמונות וצילומים אשר עברו שינוי ועריכה, עלולים להטות דין כאשר הם מוצגים כראיות בתיקי חקירה ובבית המשפט.
גם בתי המשפט כבר מבינים ומודעים עד כמה קל לערוך תמונה דיגיטלית, ולכן מומחים מתבקשים לעיתים קרובות לנתח את האותנטיות ואת מקוריותן של הצילומים וקובצי התמונה הדיגיטליים.

בזכות כלים (מדעיים) מתקדמים ודרכים יצירתיות, ניתן גם ניתן לאמת את המידע בצורה מדויקת, לבצע חקירה יסודית של אותנטיות תמונות וצילומים, תוך הקפדה על אמינותן ומקורן וכך להגיע אל חקר האמת העובדתית(!) שהיא אבן יסוד בהליכי חקירה ומשפט של ימינו.

דווקא מאז תחילתו של עידן חדש ונגיף ה"קורונה", כמות תיקי הזיוף והמרמה החלו לצבור תאוצה והם נמצאים בעלייה מתמדת. לכן, זו העת לבחון ראיות בכלים חדישים ובטכנולוגיות מתקדמות, כדי לתת מענה בהתמודדות אל מול האתגרים החקירתיים החדשים, המתפתחים בתחום המדיה המשפטית.

מעבר לגילוי מניפולציות בקבצים הדיגיטליים, חשובה לא פחות גם דרך הצגת הדברים בצורה אמינה ומקצועית בבית המשפט, על מנת שזה יוכל להתרשם ולקבוע האם מקבל או לא מקבל ראיה מצולמת כאמינה.

מדובר באחד הכלים המתקדמים ביותר, שהוא פיתוח ייחודי לניתוח ושיפור תמונות וסרטונים ליישומי המשפט הפלילי, האבטחה והחקירה. הכלים בהם אנו עושים שימוש בתחום הוידאו והתמונה, משמשים את מעבדות הזיהוי הפלילי המובילות, את רשויות אכיפת החוק, הצבא, הביטחון והממשל ברחבי העולם.

 

המומחה, דורון בלדינגר, הינו מהנדס אלקטרוניקה בהכשרתו, יוצא הייטק, מהתחום של פיתוח חומרה. ככזה, הבנתו וניסיונו הרב בתחום הטכנולוגי ולצד זאת הכשרתו המשפטית והתמחותו הייחודית בתחומי המשפט הפלילי, מאפשרים לו לנצל את הכלים הטכנולוגיים החדישים והמתקדמים ביותר בעולם, כדי להגיע אל חקר האמת גם בתחום זה.


מדובר בכלי רב עצמה הכולל עשרות פילטרים המיועדים לבחינה וגילוי של זיופים, עריכה ומניפולציות בתמונות וצילומים, הן ברמת התוכן והן ברמת המאפיינים והעקבות הדיגיטליים של קובץ התמונה. 

 

 

אתר המומחה - דורון בלדינגר

054-4212424